adwokatszewczyk@gmail.com
664 088 788
ul. Warszawska 7a, 11-500 Giżycko

Czeka mnie rozwód - co zrobić?

Czeka mnie rozwód – co zrobić?

Czeka mnie rozwód  – co zrobić ?

Rozwód jest bez wątpienia jest jednym z traumatycznych doświadczeń w życiu człowieka. Z całą pewnością powzięcie informacji o rozwodzie od partnera lub też  z sądu poprzez odebranie odpisu pozwu rozwodowego od aktualnego małżonka powoduje bardzo silne emocje.

Wówczas rozbudzony stres i emocje nie są najlepszym doradcą naszego postępowania. Niejednokrotnie pretensje, urazy czy też chęć odwetu względem małżonka może sprawić, że podjęte decyzje nie muszą być dla nas optymalne, a częstokroć obracają się na naszą niekorzyść. Z drugiej zaś strony często poczucie życiowej porażki i depresja mogą sprawić, iż nieświadomi istnienia swoich uprawnień, ustępujemy partnerowi, który zdeterminowany by osiągnąć rozwód na swoich warunkach, wykorzysta nasz brak wiedzy i słabość.

W celu uniknięcia wymienionych wyżej sytuacji i zadbania o swoje bezpieczeństwo, przed podjęciem kluczowych decyzji, najlepszym wyjściem jest uzyskanie możliwie jak największej wiedzy dotyczącej postępowania rozwodowego w ogólności, a także porównania jej z naszą sytuacją. W tym celu warto umówić się na spotkanie z doświadczonym w tego rodzaju sprawach adwokatem, który dokładnie przedstawi zgada dnienia związane z rozwodem, a także doradzi najkorzystniejsze działania w danej sytuacji. W wielu przypadkach to właśnie rozmowa z doświadczonym profesjonalistą obiektywnie patrzącym na daną sprawę pozwala Klientowi na rzetelną ocenę swojej sytuacji, a także wybór odpowiedniej strategii procesowej.